Vyrábíme pro Vás
světelné i nesvětelné reklamy
Naším cílem je vyrábět reklamy kvalitně,
proto dodržujeme správné výrobní postupy a technologie.

Výroba světelných reklamních nápisů

Světelná reklama obecně a zejména světelné reklamní nápisy skutečně patří mezi jeden z nejpoutavějších způsobů reklamního sdělení. Narozdíl od světelných reklamních panelů nabízí světelné loga a nápisy větší možnost tvarového a barevného provedení. Tvar ani velikost reklamního nápisu či atypické provedení světelného loga pro nás není překážkou. Reklamní nápisy jsou vyráběny nejčastěji z hliníkových nebo plastových profilů a jsou celkově odolné proti povětrnostním vlivům.

Technické provedení a jakost

Naše unikátní pracovní postupy výroby světelné reklamy nám umožňují jít až na hranici technických možností realizace skutečně velmi náročných tvarů písmen. Díky letitým zkušenostem našich pracovníků s různými materiály a působením vlivů počasí na stálost barev či výdrž světelných komponent, jsme dospěli k řadě vlastních inovačních prvků při výrobě a montáži, které k plné spokojenosti našich zákazníků prosazujeme.

Nemáte přesnou představu o tom, jak by se světelný nápis vyjímal na vaší budově? Zašlete nám spolu s poptávkou barevnou fotografii budovy či interiéru z čelního pohledu. Zašleme vám spolu s kalkulací návrh se zakomponovaným nápisem.

Typy světelných nápisů

Světelný nápis - PROFIL 5

Profil "5" - světelný nápis / světelné logo s prosvětlenou přední stěnou

Profil 5 je patrně nejčastějším typem realizace světelné reklamy. Výsledného vzhledu lze docílit několika různými technologickými způsoby což je závislé na vybavení a know-how výrobce. V našem případě jsou korpusy písmen (záda a boky) vyrobeny z hliníkového materiálu. Záda jsou zpracována na automatických CNC frézovacích strojích. Bočnice jsou pak strojově, případně ručně ohýbány do požadovaných tvarů. Následně jsou záda a boky korpusu k sobě pevně svařena a tvoří jeden celek. Nejedná se o žádný systém pro "hobby" výrobu nápisů a zadní stěna není zhotovena z PVC. Hliníkový korpus je následně možné komaxitovat dle požadavků zákazníka do libovolného RAL odstínu. Čelní strana písmen je zaklopena barevným plexisklem. Uvnitř písmen jsou optimálně rozmístěny LED moduly s krytím IP67 s optikou vyzařování 160°. Jednotlivá písmena jsou následně připevněna na hliníkový rám, který obvykle komaxitujeme do neutrální šedé barvy, případně do barvy fasády. Rám zároveň slouží k ukrytí propojovací kabeláže mezi písmeny.

Ukázky: Světelná reklama firmy DPD, Světelné logo firmy PRAMACOM, Světelný nápis NEMOCNICE

Světelná reklama Profil 3

Profil "3" - podsvětelný nápis / podsvětelné logo osvětlující stěnu za nápisem

Podsvětlené logo nebo podsvětlený nápis je oblíbenou formou propagace. Profil 3 je vlastně obrácený princip výroby světelného nápisu ve stylu PROFIL 5. Světlo nevyzařuje z čelní, ale naopak ze zadní strany odsazených písmen. Výrobních a technologických způsobů k docílení tohoto efektu je více. V našem podání a v případě požadavku mohutnější hloubky písmen volíme variantu kompletního zhotovení z hliníkového materiálu s povrchovou úpravou komaxitováním dle vzorníku RAL. Zadní strana písmen je opatřena zapuštěnými světelnými LED diodami, které jsou v našem případě chráněny proti vodě a nepřízni počasí speciální pryskyřicí, která odolává změnám teplot. LED diody jsou rozmístěny tak, aby netvořily nežádoucí světelné body. Písmena jsou ke stěně připevněna závitovými tyčemi, které zároveň vymezují dostatečný prostor světelný efekt. Celý nápis pak obepíná světelných oblouk ze kterého písmena vystupují do prostoru. Stejné nebo i větší hloubky lze docílit technologií výroby z polystyrenu, ale tento způsob jsme neshledali jako ideální pro svou nepříliš velkou odolnost vůči počasí.

Ukázky: Podsvětelné logo FIRO tour, Podsvětlený nápis pro pražský RESTAURANT Čistý stůl

Světelná reklama Profil Vivaldi

Profil "Vivaldi" - PVC podsvětelný nápis / podsvětelné logo osvětlující stěnu za nápisem

Profil Vivaldi je zhotoven z 19mm silného PVC s povrchovou úpravou lakováním barvou dle vzorníku RAL. Tento profil je vhodný tam, kde není vyžadována velká hloubka písmen - PVC materiál je silný 19mm. Výhodou je však snadná obrobitelnost materiálu pro velmi složité tvary, které by jinak bylo nákladné zhotovit technologií "PROFIL 3". V naší výrobě používáme PVC s vysokou hustotou, které nepodléhá jinak nepříznivému působení slunce a počasí. Zadní strana písmen je rovněž opatřena zapuštěnými světelnými LED diodami, které jsou chráněny proti vodě a nepřízni počasí speciální epoxydovou pryskyřicí, která odolává změnám teplot. Písmena jsou ke stěně připevněna závitovými tyčemi, které zároveň vymezují dostatečný prostor pro světelný efekt. Celý nápis pak obepíná světelných oblouk ze kterého písmena vystupují do prostoru. Jedná se o ideální řešení pro restaurace, bary, hotely, nebo místa kde by světelná reklama měla působit decentním dojmem.

Ukázky: Podsvětlený nápis obchodu, Podsvětlené logo kavárny, Firemní podsvětlené logo TFnet

Ještě jste se nerozhodli? Připravili jsme pro vás přehled vybraných realizací. Prohlédněte si námi vyrobené světelné reklamy a třeba zrovna najdete něco podobného co hledáte.

Fotogalerie

Kliknutím na fotografii zobrazíte větší náhled fotografie.

CNC technologie

disponujeme vlastním technickým zázemím, pokrývající celý proces výroby reklamy

Realizovali jsme

Firmy